Nieuw op de site

Uitdagende visie hersenwetenschapper op pensioencommunicatie
Het is goed dat deskundigen van buiten de pensioensector de spiegel eens aan ons voor houden.Hersenwetenschapper Victor Lamme sprak op uitnodiging van ABP/APG op een bijeenkomst in Amsterdam over pensioencommunicatie en deed daarbij enkele uitspraken die tenminste tot nadenken moeten stemmen. De titel van zijn verhaal: Pensioenorganisaties laat die groeiende berg geld zien!Het zou geen recht doen aan de evenwichtigheid van zijn gedac…
Lees verder
NVOG en KNVG ondersteunen acties FNV CNV en VCP
De koepels van ouderenorganisaties en dus ook de BPP ondersteunen de acties van de 3 vakcentrales voor een beter pensioen op 18 maart.Wij roepen onze leden op deel te nemen aan de verschillende bijeenkomsten gespreid door het land. Een lijst van de plaatsen en tijdstippen waarop de diverse bijeenkomsten plaats hebben vindt u hier.Het is goed dat jong en oud, actieven en gepensioneerden, gezamenlijk optrekken om een doorbraak in het p…
Lees verder
Gepensioneerdenorganisaties starten radiocampagne
De twee gepensioneerdenkoepels KNVG en NVOG zijn op 1 maart een intensieve radiocampagne gestart. In STER-spotjes roepen ze minister Koolmees, de Tweede Kamer en de pensioenonderhandelaars in Den Haag op een einde te maken aan de onzekerheid over de pensioenen en om jongeren en ouderenorganisaties mee uit te nodigden aan de onderhandelingstafel over een nieuw pensioenstelsel. Lees hier het complete persbericht. Bent u geïnteresseerd…
Lees verder
Ons Pensioen is uit: Oproep deelname aan ALV
Het eerste nummer van OP van 2019 is zojuist verschenen. Veel nieuws en de oproep aan onze leden om deel te nemen aan de Algemene Ledenvergadering (ALV) op 23 april in Doorn. Binnenkort verschijnt ook weer een nieuwsbrief met daarin het allerlaatste nieuws. Bent u nog niet geabonneerd op de nieuwsbrief dan is het zeker de moeite om u daarvoor aan te melden. En volg ons op Facebook en de website met steeds de laatste ontwikkelingen op…
Lees verder
Inschrijving ALV 2019 geopend!
U bent van harte welkom op onze Algemene Ledenvergadering op 23 april 2019 in Doorn. Wij brengen u graag op de hoogte van de ontwikkelingen in pensioenland. Ook hopen wij u persoonlijk te ontmoeten bij een lunch en drankje.Vanaf nu kunt u zich aanmelden voor het bijwonen van onze Algemene Ledenvergadering (ALV). U doet dit snel en eenvoudig met ons digitale aanmeldingsformulier: ik meld mij aan. Wij horen graag uw mening over vere…
Lees verder
Aan tafel bij minister Koolmees
Op de Debatmanifestatie kondigde minister Koolmees aan dat hij graag met ons in gesprek wil over de pensioendiscussie. Bestuurslid Jaap van der Spek doet verslag hoe de minister onze argumenten ontvangt in de eerste bijeenkomsten. Minister Koolmees had bij de Debatmanifestatie met ouderenorganisaties eind vorig jaar aangekondigd met ons in gesprek te gaan. De eerste formele contacten over de pensioendiscussie …
Lees verder
Verantwoordingsorgaan op de schop?
De BPP heeft een zetel in het verantwoordingsorgaan van PFZW dat daar fungeert onder naam van Pensioenraad. In onze ogen een belangrijk orgaan dat een essentiële functie vervult tussen het bestuur van het pensioenfonds en de deelnemers en werkgevers. Op gezette tijden is het goed om eens stil te staan bij de functie van dit orgaan en bij het eigen functioneren daarin. Dat vinden wij zeker nu de relatie met de Raad van Toezicht beter…
Lees verder
Heldere uitleg over ons pensioenstelsel
Wij doen steeds veel moeite aan onze leden duidelijk te maken wat er met ons pensioenstelsel aan de hand is. Soms kom je dan een publicatie tegen die zo duidelijk is, dat je beter daar naar kunt verwijzen dan zelf iets te maken. Zo zagen we op de site van KBO Brabant een filmpje dat zeker de moeite en de tijd van het bekijken waard is. En zonder dat wij per se alle conclusies delen, helpt het helpt zeker om uw inzicht te vergroten.
Lees verder
Reactie BPP op brief minister Koolmees
Reactie op brief Koolmees van 1 februari over vernieuwing pensioenstelselInleidingMet de NVOG en KNVG is de BPP uiterst teleurgesteld over het feit dat de brief van Minister Koolmees geen directe voortgang in het onderhandelingsproces en de besluitvorming biedt. Dat komt naar ons oordeel meer door de toonzetting van de brief en de soms verrassende maar ook teleurstellende details dan door de intenties die kennelijk niet door iedereen…
Lees verder
Cijfers PFZW 4e kwartaal 2018
Zojuist zijn ook de cijfers van PFZW over het vierde kwartaal 2018 en daarmee de voorlopige eindstand van 2018 gepubliceerd.Zoals al verwacht zijn deze cijfers erg teleurstellend door de ontwikkelingen op de financiële markten in dit kwartaal. Wij sluiten ons volledig aan bij de reactie van Peter Borgdorff zoals opgenomen in het persbericht van PFZW.De noodzaak tot een snelle en goede besluitvorming in het pensioendossier wordt met …
Lees verder