Nieuw op de site

Als de wijn is in de man is de wijsheid in de kan
Dat spreekwoord spookte alsmaar door het hoofd na lezing van weer en diarree van artikelen waarin deskundigen over elkaar heen buitelen en persisteren bij hun veelal uiteenlopende opvattingen.Soms lijkt een gezond boerenverstand te verkiezen boven een wetenschappelijke discussie die nu al meer dan 10 jaren voortwoekert.Een discussie die bovendien vanwege de techniek wel over maar in toenemende mate over de hoofden van de betrokken de…
Lees verder
OP no3 oktober met vertraging gereed
Met enige vertraging wegens technische problemen, die nog voortvloeien uit het faillissement van de vorige drukker, is OP no 3 van oktober gereed gekomen en zal daarom een van de komende dagen bij u in de bus vallen.Mede vanwege de lange bewerkingstijd is de berichtgeving soms enigszins door de actualiteit ingehaald. Maar alle recente informatie is terug te vinden op onze  website. Daar vindt u ook de duidelijke opvattingen van de BP…
Lees verder
Nout Wellink valt pensioenfondsen bij
Opnieuw kijken naar de rekenregels pensioenen, dat is een opvatting die nu ook door de oud-president van DNB Nout Wellink wordt gedeeld. Naast vele andere deskundigen, de grote pensioenfondsen, sociale partners en ouderenorganisaties, is dit een belangrijk signaal aan de politiek dat er nu echt wat moet gebeuren.“Je moet naast de rente ook serieus onderzoeken of je niet een plukje rendement van de beurs kunt meerekenen bij de dekki…
Lees verder
Mythes over pensioenen vertroebelen de discussie
Voor en tegenstanders van wijzigingen in het pensioenstelsel zijn bijna op ieder detailpunt wel aanwezig. En dat is niet vreemd want er staan grote belangen op het spel en dus is betrokkenheid van velen bij de discussie gewenst.Twee storende factoren treden daarbij echter wel op. De eerste is dat ons pensioenstelsel in zijn uitwerking achter de schermen wel erg complex en vaak ook technisch is. Het tweede element is dat soms hele en …
Lees verder
Klaas Knot eenzijdig en spijkerhard.
De president van de Nederlandsche Bank kan het niet laten. Iedere gelegenheid grijpt hij aan om te benadrukken dat de risicovrije rente de enige juiste maatstaf zou zijn voor de pensioenfondsen om de verplichtingen te berekenen. En daarmee heeft hij een beetje gelijk maar tegelijkertijd groot ongelijk.Zijn gelijk bestaat slechts uit het gegeven dat deze in onze ogen onzinnige maatstaf nu eenmaal in de wet staat, overigens vooral op b…
Lees verder
Rutte blijft volharden in onevenwichtige uitspraken
Voor de tweede keer in een week tijd heeft minister president Rutte uitspraken over de pensioenproblematiek gedaan waarmee hij geen recht doet aan hetgeen de werkelijkheid is.Opnieuw volhardt hij, waarschijnlijk tegen beter in, dat handhaving van de huidige rekenrente noodzakelijk is ook in het nieuwe contract. Nu met de smoes dat anders de jongeren het vertrouwen in ons pensioenstelsel gaan verliezen. En voor de zekerheid nuanceert …
Lees verder
Onze reactie op de Miljoennota en de algemene beschouwingen
De troonrede is uitgesproken, de Miljoenennota gepubliceerd en de eerste commentaren zijn gespuid. Ook de BPP heeft een eerste reactie gegeven en fel gereageerd op uitlatingen van de minister-president over de koopkracht voor gepensioneerden. De komende dagen volgen de algemene beschouwingen. Ook die volgen wij op de voet. Daar waar nodig zullen wij onze reactie geven. Alle hens zijn nu aan dek om de onnodige pensioenkortingen te voo…
Lees verder
Rutte slaat opnieuw de plank mis
Bijzonder teleurstellend is de onzorgvuldigheid waarmee de minister-president zich uit over de koopkracht van de gepensioneerden. Hij wast zijn handen in onschuld wanneer hij het heeft over de achterblijvende koopkracht voor de gepensioneerden. In een interview op de televisie zei hij: 'Wij hebben alles gedaan wat in ons vermogen ligt om via fiscale maatregelen de koopkracht van ook deze groep positief te laten uitvallen.' Maar ja, d…
Lees verder
Miljoenennota 2020 teleurstellend voor gepensioneerden
De gepensioneerden blijven in 2020 opnieuw in koopkracht achter bij de actieven. In de koopkrachtplaatjes zijn bovendien lang niet alle elementen opgenomen van de kostenstijgingen waarmee gepensioneerden in het bijzonder te maken hebben. De voorspelde koopkrachtstijging van 1,1% ten opzichte van de 2,4% voor de nog actieven is al erg laag, maar daarbij is bovendien geen rekening gehouden met dreigende kortingen op onze pensioenen. De…
Lees verder
Welkom nieuw lid: Janny de Boer-De Wit
Nieuwe leden versterken onze vereniging. Wat beweegt hen om lid te worden? Mevrouw De Boer–De Wit klopte aan bij onze helpdesk: ‘Bij de BPP voelden we ons eindelijk serieus genomen.’Mevrouw Janny de Boer-De Wit (73) uit Coevorden kijkt goed terug op de tijd waarin ze in de zorg werkte als endoscopie-assistent. In dit beroep kon ze veel voor mensen betekenen. Zij werd onlangs lid van de BPP en vertelt direct hoe zij de verenigin…
Lees verder